Nawóz BIAZOT (AZOT BACTER) 1 kg

134,17 zł
Brutto

bi azot
Jedyny na polskim rynku wysokiej jakości preparat bakteryjny o ściśle ukierunkowanym działaniu, oparty na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych bakteriach Bacillus azotofixans.
Skład:
Bacillus azotofixans w ilości 5x109 JTK w 1 gramie produktu.
Działanie:
Dzięki procesom mikrobiologicznym azot z atmosfery zostaje włączony do związków organicznych komórek. Związki azotowe występujące w szczątkach organicznych są mineralizowane przy udziale drobnoustrojów i włączane do obiegu w atmosferze. Wiadomo, że bakterie azotowe mogą wiązać nawet do 50 kg azotu na 1 ha powierzchni uprawnej. Azot ten w postaci przyswajalnej przez inne organizmy (związki amonowe, białka) może dalej krążyć w biosferze.

Ilość

bi azot
Jedyny na polskim rynku wysokiej jakości preparat bakteryjny o ściśle ukierunkowanym działaniu, oparty na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych bakteriach Bacillus azotofixans.
Skład:
Bacillus azotofixans w ilości 5x109 JTK w 1 gramie produktu.
Działanie:
Dzięki procesom mikrobiologicznym azot z atmosfery zostaje włączony do związków organicznych komórek. Związki azotowe występujące w szczątkach organicznych są mineralizowane przy udziale drobnoustrojów i włączane do obiegu w atmosferze. Wiadomo, że bakterie azotowe mogą wiązać nawet do 50 kg azotu na 1 ha powierzchni uprawnej. Azot ten w postaci przyswajalnej przez inne organizmy (związki amonowe, białka) może dalej krążyć w biosferze. Doskonałym przykładem bakterii azotowej naturalnie występującej w glebie jest Bacillus azotofixans. W glebach o małej zawartości próchnicy, na których prowadzona jest intensywna produkcja spadek zawartości mikroorganizmów może sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Przyczyniają się do tego nawozy sztuczne, herbicydy, fungicydy i insektycydy oraz niekorzystne warunki środowiskowe.
Zastosowanie bakterii Bacillus azotofixans w okresie wiosennym lub jesiennym na glebę pozwala odbudować populację tej jakże pożytecznej bakterii. Zastosowanie preparatu bi azot zawierającego tą właśnie bakterię pomaga w usprawnieniu obiegu azotu w glebie, a także systematycznemu dostarczaniu przyswajalnych form azotu dla roślin, co zapobiega kumulacji w nich azotanów i azotynów oraz zapewnia dostarczanie azotu w sposób ciągły, niezależnie od nawożenia mineralnego.
Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w czystej formie w 1 gramie.
Preparat bi azot jest dopuszczony przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa do stosowania w uprawach ekologicznych nr: SE/25/2020.

Arkusz danych

Gatunek
Nawóz
Odmiana
BIAZOT (AZOT BACTER)
Opakowanie
1 kg
Producent
AGRARIUS

Jeszcze nie ma żadnych opinii